Nieomal każdy przedmiot, który bierzemy do ręki, posiada znak graficzny, dekorację, informację o sposobie stosowania, dane producenta, datę produkcji itp. Techniki druku i zdobienia na przedmiotach są niezbędnym elementem każdego procesu produkcyjnego. Nadruk podnosi jego estetykę, zapewnia identyfikacje producenta i podnosi właściwości danego wyrobu. Coraz częściej nie jest to nalepka czy etykieta, lecz estetyczny nadruk trwale związany z przedmiotem. Sposób wykonania tego nadruku bądź znakowania jest zależny od rodzaju wyrobu, materiału z jakiego jest wykonany, spełnienia oczekiwanego efektu końcowego i wyobraźni jego producenta.

Oferowane przez naszą firmę urządzenia to drukarki tamponowe:
– Półautomatyczne drukarki tamponowe „półautomat” oznacza że operator musi wsadzić przedmiot do gniazda i wyciągnąć przedmiot po odrukowaniu. Cykl druku jest najczęściej inicjowany naciśnięciem przycisku nożnego. Półautomat może automatycznie powtarzać cykl z określoną częstotliwością ,operator musi nadążać z wkładaniem i wyciąganiem przedmiotu.
– Automatyczne drukarki tamponowe wyposażone są w automat do podawanie i odbieranie przedmiotu drukowanego odbywa się to bez bezpośredniego udziału człowieka. Najczęściej spotykanym automatem jest gniazdo produkcyjne, w którym robot wyjmuje wypraskę z formy wtryskarki i umieszcza go w gnieździe drukarki. Następnie robot wyjmuję nadrukowany przedmiot i przenosi go na taśmę suszarki lub pakuje do pudełka.
Automaty do druku tamponowego umożliwiają często druk wielokolorowy lub druk w wielu miejscach na dużych przedmiotach.

DRUKARKI TAMPONOWE

W technice druku tamponowego obraz jest przenoszony z otrzymanej metodą fotochemiczną wklęsłej formy drukowej na przedmiot za pomocą tamponu z gumy silikonowej. Zastosowanie elastycznych tamponów o rozmaitych kształtach pozwala na druk na powierzchniach: wklęsłych i wypukłych, we wgłębieniach, wokół wypukłości, na powierzchniach nieregularnych itp.

W tradycyjnych drukarkach tamponowych do zaciągania farby służy swobodnie zawieszona płytka stalowa lub tworzywowa (szpatułka), a farbę z powierzchni formy zgarnia precyzyjny rakiel stalowy.
Dokładne przygotowanie rakla zgarniającego, zachowanie jego równoległości do powierzchni formy drukowej i możliwie mały docisk, są niezbędne dla zapewnienia dostatecznej trwałości formy.
Obecnie coraz częściej stosowane są tzw. zamknięte systemy farbowe. Zaletą tych systemów jest brak podsychania farby podczas pracy i zmniejszona emisja par rozcieńczalników oraz szybkość przezbrajania.
ulec wykruszeniu na skutek nieuważnego obchodzenia się z nimi przez operatora.

PÓŁAUTOMATYCZNE DRUKARKI TAMPONOWE

Proponujemy Państwu nową generację drukarek tamponowych produkcji Polskiej firmy TAMPOTECHNIKA.
Wieloletnia współpraca z holenderskim producentem TAMPO TECHNIEK NEDERLAND ( TTN) i doświadczenie w opracowywaniu specjalistycznych rozwiązań w zakresie druku tamponowego zaowocowały opracowaniem nowoczesnej generacji drukarek tamponowych serii NOVA.
Drukarki te produkowane są w wersji kałamarza zamkniętego i z otwartym systemem farbowym. Wyposażone w nowoczesne sterowniki mikroprocesorowe posiadają rozbudowany i przyjazny w obsłudze program sterowania drukarką. Ich konstrukcja umożliwiającej łatwe włączenie maszyny w linię produkcyjną dając możliwość zsynchronizowania systemu. Dokładność i powtarzalność, wysoka wydajność, krótki czas nastawiania, trwałość i niezawodność to cechy zapewnione przez doskonałą konstrukcję, mikroprocesorowy układ sterowania i wysokiej klasy pneumatyczne elementy wykonawcze. Zaprogramowane nastawy są zapamiętywane, nawet po wyłączeniu drukarki z sieci. Szybkość ruchów tamponu i zespołu farbowego są regulowane. Modułowa konstrukcja i wewnętrzna diagnostyka pozwalają na szybką lokalizację i naprawę ewentualnych usterek.

Opis techniczny:

Sterownik mikroprocesorowy jest przystosowany do pracy w warunkach przemysłowych.
Odporne na uszkodzenia przyciski pozwalają na wybór sposobu pracy:
CYKL POJEDYNCZY – AUTOMATYKA – NASTAWY- LICZNIK
wielkości nastawiane:
» docisk tamponu do formy
» docisk tamponu do przedmiotu
» ruch zespołu farbowego
» regulację czasów opóźnień
» wybór ilości pobierania farby
» możliwość wielokrotnego oddania farby na przedmiot.
Ekran LCD informuje obsługę w języku Polskim o realizowanej funkcji i nastawach, sygnalizuje wielkość docisku tamponu, zlicza ilość wykonanych nadruków.
Diagnostyka mikroprocesorowa pozwalają na szybką lokalizację i naprawę ewentualnych usterek. Układ synchronizacji umożliwia łatwe sprzęgnięcie drukarki z podajnikami, lub liniami produkcyjnymi.
» Napięcie zasilania 24 V
» Nominalne ciśnienie zasilania: 0,6 MPa
» Siła docisku tamponu: 450 N
» Wydajność ( zależna od typu): od 3600 do 900 cykli/h
Opcje*:
Postumenty pod drukarkę, stoły obrotowe, stoły do druku wielokolorowego, stoły mikrometryczne, wymienne zespoły farbowe.